Výstava projektu Stavíme vám sen

Táborníci slavnostně převzali podlahu ve společné klubovně

Kolín, 29. března 2019 – Jsou tomu zhruba 3 měsíce, co bylo na prosincovém slavnostním vyhlášení soutěže STAVÍME VÁM SEN odhaleno vítězství projektu Podlaha ve společné klubovně tábornických klubů Oregon, Průzkumník, Stopaři a Utah. Byla předána vítězná lopata – symbol nadcházející realizace v hodnotě 100 tisíc korun. V pátek 29. března si velcí i malí táborníci slavnostně převzali svou vysněnou podlahu. Tento slavnostní okamžik si nenechali ujít jak zástupci firemních partnerů a města Kolín, tak ředitel SOŠ a SOU stavební Kolín spolu s Jonášem a jeho partou.

Slavnostní odpoledne společně zahájili “Dodo” David Ozieranec a “Ančí” Anna Reichlová z T. K. Oregon. Shrnuli příběh svého projektu a poděkovali za novou podlahu ve společné klubovně, která již začala sloužit dětem z oddílu. Ředitel kolínské stavební školy Mgr. Jindřich Synek hovořil o odvedené práci studentů školy a přínosu takového stavebního projektu ve výuce. Své dojmy ze stavby podlahy přidali samozřejmě i Jonáš a jeho parta. Velcí i malí táborníci pak zazpívali s kytarou pár veselých písní. V závěru programu bylo několik malých táborníků slavnostně přijato do oddílu a zazněl tradiční pokřik oddílu Oregon: “Každý je náš kamarád, kdo má déšť i slunce rád, v přírodě nám zní náš zvon, my jsme oddíl OREGON!”

“Dneska se staly součástí tábornického klubu další děcka a takhle tomu je již třetí desítku let. Máme velikou radost, že je můžeme přijmout za členy právě zde, na čerstvě zrekonstruované podlaze. Kluci ze stavebky pod vedením svých mistrů nám všem ukázali, že dnešní mladá generace umí pracovat rukama. A výsledky jejich práce budou dlouho sloužit a dělat radost!” dodal na závěr slavnostního odpoledne David Ozieranec, vedoucí oddílu T. K. Oregon.

Řemeslo staví sny. Lepší místo propojilo 9 firem s 1 školou. 6 kluků ze SOŠ a SOU stavební Kolín v sobě objevilo chuť ukázat, že řemeslo je pro ně cool. A když je poctivé, má nejen zlaté dno, ale i srdce.

Příběh jednoho velkého snu se již dobral svého krásného konce. Přesto však příběh kolínského projektu STAVÍME VÁM SEN ještě úplně nekončí. Díky velkému zapojení a zájmu veřejnosti se Lepší místo rozhodlo na závěr uspořádat výstavu fotografií v místním OC Futurum Kolín. Výstava průběhu celého soutěžního projektu začíná 5. dubna a potrvá do 26. dubna. Přijďte se podívat!

 

Jsme rádi, že jsme mohli být součástí tohoto projektu.